Powiat kraśnicki (województwo lubelskie)
Liczba gmin w powiecie: 9
Liczba miejscowości w powiecie: 199
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 12
Liczba placówek Poczty Polskiej: 28
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 12

Powiat kraśnicki - gminy i miejscowości

Annopol:
Anielin, Annopol, Baraki, Bliskowice, Borów, Chamówka, Dąbrowa, Grabówka, Grabówka Ukazowa, Grabówka-Kolonia, Huta, Jakubowice, Janiszów, Józefin, Kopiec, Kosin, Natalin, Nowy Rachów, Opoczka Mała, Opoka Duża, Opoka-Kolonia, Popów, Stary Rachów, Sucha Wólka, Świeciechów Duży, Świeciechów Poduchowny, Wymysłów, Zabełcze, Zastocze, Zofipole, Zychówki

Dzierzkowice:
Dębina, Dzierzkowice-Góry, Dzierzkowice-Podwody, Dzierzkowice-Rynek, Dzierzkowice-Wola, Dzierzkowice-Zastawie, Krzywie, Ludmiłówka, Sosnowa Wola, Terpentyna, Wyżnianka, Wyżnianka-Kolonia, Wyżnica, Wyżnica-Kolonia

Gościeradów:
Aleksandrów, Belweder, Gościeradów Plebański, Gościeradów Ukazowy, Gościeradów-Folwark, Gościeradów-Kolonia, Księżomierz, Księżomierz Dzierzkowska, Księżomierz Gościeradowska, Księżomierz-Kolonia, Księżomierz-Osada, Liśnik Duży, Liśnik Duży-Kolonia, Łany, Marynopole, Mniszek, Salomin, Sosnowa Wola, Suchodoły, Szczecyn, Wólka Gościeradowska, Wólka Szczecka, Zawólcze

Kraśnik:
Dąbrowa-Bór, Góry, Karpiówka, Kowalin, Kraśnik, Kraśnik (Kraśnik Fabryczny), Kraśnik (Lasy), Lasy, Mikulin, Pasieka, Pasieka-Kolonia, Podlesie, Słodków Drugi, Słodków Pierwszy, Słodków Trzeci, Spławy Drugie, Spławy Pierwsze, Stróża, Stróża-Kolonia, Suchynia

Szastarka:
Blinów Drugi, Blinów Pierwszy, Blinów-Kolonia, Brzozówka, Brzozówka-Kolonia, Cieślanki, Huta Józefów, Majdan-Obleszcze, Nowy Kaczyniec, Polichna (Podlesie), Polichna (Polichna Czwarta), Polichna (Polichna Druga), Polichna (Polichna Pierwsza), Polichna (Polichna Trzecia), Rzeczyca-Kolonia, Stare Moczydła, Szastarka, Wojciechów, Wojciechów-Kolonia

Trzydnik Duży:
Agatówka, Budki, Dąbrowa, Dąbrowa-Choiny, Dąbrowa-Kolonia, Dębowiec, Liśnik Mały, Łychów Gościeradowski, Łychów Szlachecki, Olbięcin, Owczarnia, Rzeczyca Księża, Rzeczyca Ziemiańska, Rzeczyca Ziemiańska-Kolonia, Trzydnik Duży, Trzydnik Duży (Dębiszczyzna), Trzydnik Duży-Kolonia, Trzydnik Mały, Trzydnik Mały (Baranów), Węglin, Węglinek, Wola Trzydnicka, Wólka Olbięcka, Zielonka

Urzędów:
Bęczyn, Boby-Kolonia, Boby-Księże, Boby-Wieś, Góry, Józefin, Kajetanówka, Konradów, Kozarów, Leszczyna, Leśniczówka, Majdan Bobowski, Majdan Moniacki, Metelin, Mikołajówka, Mikuszewskie, Moniaki, Moniaki-Kolonia, Natalin, Okręglica-Kolonia, Popkowice, Popkowice Księże, Rankowskie, Skorczyce, Skorczyce (Dziurdówka), Skorczyce (Sokołówka), Urzędów, Urzędów (Dębniak), Wierzbica, Wierzbica-Kolonia, Zadworze, Zakościelne

Wilkołaz:
Ewunin, Marianówka, Obroki, Obroki (Żurawiniec), Ostrów, Ostrów-Kolonia, Pułankowice, Rudnik Szlachecki, Rudnik-Kolonia, Wilkołaz Dolny, Wilkołaz Drugi, Wilkołaz Górny, Wilkołaz Pierwszy, Wilkołaz Trzeci, Wilkołaz-Stacja Kolejowa, Wólka Rudnicka, Zalesie, Zdrapy

Zakrzówek:
Bystrzyca, Bystrzyca (Masne Doły), Góry, Józefin, Lipno, Majdan-Grabina, Majorat, Rudki, Rudnik Drugi, Rudnik Pierwszy, Studzianki, Studzianki-Kolonia, Sulów, Świerczyna, Zakrzówek, Zakrzówek Nowy, Zakrzówek-Wieś, Zakrzówek-Wieś (Rudy)

Powiat - kody pocztowe

23-155, 23-200, 23-204, 23-206, 23-212, 23-213, 23-225, 23-230, 23-235, 23-250, 23-251, 23-275

 

Powiat lubelski

Powiat lubelski (województwo lubelskie)
Liczba gmin w powiecie: 16
Liczba miejscowości w powiecie: 389
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 25
Liczba placówek Poczty Polskiej: 33
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 25

Powiat lubelski - gminy i miejscowości

Bełżyce:
Babin, Babin (Bzieniec), Bełżyce, Chmielnik, Chmielnik-Kolonia, Cuple, Cuple (Majdanki), Jaroszewice, Jaroszewice-Kolonia, Kierz, Kierz (Kujawy), Krężnica Okrągła, Malinowszczyzna, Matczyn, Płowizny, Podole, Podole (Podole Drugie), Podole (Podole Pierwsze), Skrzyniec, Skrzyniec-Kolonia, Stare Wierzchowiska, Stare Wierzchowiska (Konstantynówka), Wierzchowiska Dolne, Wierzchowiska Górne, Wojcieszyn, Wronów, Wronów-Kolonia, Wymysłówka, Zagórze, Zagórze (Kolonia Druga), Zagórze (Kolonia Pierwsza), Zagórze (Kolonia Trzecia), Zalesie, Zosin

Borzechów:
Białawoda, Borzechów, Borzechów-Kolonia, Dąbrowa, Dobrowola, Grabówka, Kaźmierów, Kępa, Kępa (Korea), Kępa Borzechowska, Kępa-Kolonia, Kłodnica Dolna, Kłodnica Górna, Ludwinów, Łączki-Pawłówek, Łopiennik, Łopiennik (Łopiennik-Kolonia), Majdan Borzechowski, Majdan Radliński, Majdan Skrzyniecki, Osina, Ryczydół, Wały Kępskie, Zakącie

Bychawa:
Bychawa, Bychawa (Grodzany), Bychawka Druga, Bychawka Druga-Kolonia, Bychawka Druga-Kolonia (Abramów), Bychawka Pierwsza, Bychawka Trzecia, Bychawka Trzecia-Kolonia, Gałęzów, Gałęzów-Kolonia Druga, Gałęzów-Kolonia Pierwsza, Józwów, Kosarzew Dolny-Kolonia, Kowersk, Leśniczówka, Łęczyca, Marysin, Olszowiec, Olszowiec-Kolonia, Osowa, Osowa-Kolonia, Podzamcze, Romanów, Skawinek, Stara Wieś Druga, Stara Wieś Pierwsza, Stara Wieś Trzecia, Urszulin, Wandzin, Wincentówek, Wola Duża, Wola Duża-Kolonia, Wola Gałęzowska, Wola Gałęzowska-Kolonia, Zadębie, Zaraszów, Zaraszów-Kolonia, Zdrapy

Garbów:
Bogucin, Borków, Garbów, Garbów (Garbów Drugi), Gutanów, Janów, Karolin, Leśce, Meszno, Piotrowice Wielkie, Piotrowice-Kolonia, Przybysławice, Wola Przybysławska, Zagrody

Głusk:
Abramowice Kościelne, Abramowice Prywatne, Ćmiłów, Dominów, Dominów (Kolonia Dominów), Głuszczyzna, Kalinówka, Kazimierzówka, Kliny, Majdan Mętowski, Mętów, Nowiny, Prawiedniki, Prawiedniki-Kolonia, Wilczopole, Wilczopole-Kolonia, Wólka Abramowicka, Żabia Wola

Jabłonna:
Chmiel Drugi, Chmiel Pierwszy, Chmiel-Kolonia, Czerniejów, Czerniejów-Kolonia, Jabłonna Druga, Jabłonna Pierwsza, Jabłonna-Majątek, Piotrków Drugi, Piotrków Pierwszy, Piotrków-Kolonia, Skrzynice Drugie, Skrzynice Pierwsze, Skrzynice-Kolonia, Tuszów, Wierciszów, Wolnica

Jastków:
Barak, Dąbrowica, Dębówka, Jastków, Józefów-Pociecha, Ługów, Ługów (Dobrowola), Marysin, Miłocin, Miłocin (Kolonia Miłocin), Moszenki, Moszna, Moszna-Kolonia, Natalin, Ożarów, Panieńszczyzna, Piotrawin, Piotrawin (Wygoda), Płouszowice, Płouszowice-Kolonia, Sieprawice, Sieprawice (Kolonia Sieprawice), Sieprawki, Sługocin, Smugi, Snopków, Tomaszowice, Tomaszowice-Kolonia, Wysokie

Konopnica:
Konopnica, Kozubszczyzna, Lipniak, Marynin, Motycz, Motycz Leśny, Motycz-Józefin, Pawlin, Radawczyk, Radawczyk Drugi, Radawiec Duży, Radawiec Mały, Sporniak, Stasin, Szerokie, Tereszyn, Uniszowice, Zemborzyce Dolne, Zemborzyce Podleśne, Zemborzyce Tereszyńskie, Zemborzyce Wojciechowskie

Krzczonów:
Antoniówka, Boży Dar, Gierniak, Kosarzew Dolny, Kosarzew Górny, Kosarzew-Stróża, Krzczonów Drugi, Krzczonów Trzeci, Krzczonów-Folwark, Krzczonów-Sołtysy, Krzczonów-Wójtowstwo, Krzczonów-Wójtowstwo (Skałka), Lewandowszczyzna, Majdan Policki, Nowiny Żukowskie, Olszanka, Piotrkówek, Policzyzna, Pustelnik, Sobieska Wola Druga, Sobieska Wola Pierwsza, Teklin, Walentynów, Zielona, Żuków Drugi, Żuków Pierwszy, Żuków-Kolonia

Niedrzwica Duża:
Borkowizna, Czółna, Czółna (Górki), Krebsówka, Krężnica Jara, Krężnica Jara (Bartoszówka), Majdan Sobieszczański, Majdan Sobieszczański (Leśniczówka), Marianka, Niedrzwica Duża, Niedrzwica Kościelna, Niedrzwica Kościelna (Niedrzwica Kościelna Druga), Niedrzwica Kościelna-Kolonia, Niedrzwica Kościelna-Kolonia (Górki), Osmolice-Kolonia, Radawczyk, Radawczyk-Kolonia Pierwsza, Sobieszczany, Sobieszczany-Kolonia, Strzeszkowice Duże, Strzeszkowice Duże (Strzeszkowice Duże Drugie), Strzeszkowice Duże (Strzeszkowice Duże Pierwsze), Strzeszkowice Duże (Strzeszkowice Duże-Kolonia), Strzeszkowice Małe, Tomaszówka, Tomaszówka (Choina), Trojaszkowice, Warszawiaki, Załucze

Niemce:
Baszki, Boduszyn, Ciecierzyn, Dys, Dziuchów, Elizówka, Jakubowice Konińskie, Jakubowice Konińskie-Kolonia, Kawka, Kolonia Bystrzyca, Krasienin, Krasienin-Kolonia, Ludwinów, Łagiewniki, Majdan Krasieniński, Nasutów, Niemce, Niemce (Włóki), Nowy Staw, Osówka, Pólko, Pryszczowa Góra, Rudka Kozłowiecka, Stoczek, Stoczek-Kolonia, Swoboda, Wola Krasienińska, Wola Niemiecka, Zalesie

Strzyżewice:
Borkowizna, Bystrzyca Nowa, Bystrzyca Stara, Dębina, Dębszczyzna, Franciszków, Franciszków (Rechtówek), Iżyce, Kajetanówka, Kiełczewice Dolne, Kiełczewice Dolne (Poczyśle), Kiełczewice Górne, Kiełczewice Maryjskie, Kiełczewice Pierwsze, Kolonia Kiełczewice Dolne, Osmolice Drugie, Osmolice Pierwsze, Pawłów, Pawłówek, Piotrowice, Polanówka, Pszczela Wola, Strzyżewice, Żabia Wola, Żabia Wola (Tuszów)

Wojciechów:
Cyganówka, Góra, Halinówka, Ignaców, Łubki, Łubki-Kolonia, Łubki-Szlachta, Maszki, Maszki k. Wojciechowa, Miłocin, Miłocin (Czajki), Nowy Gaj, Palikije Drugie, Palikije Pierwsze, Romanówka, Sporniak, Stary Gaj, Stasin, Szczuczki, Szczuczki VI Kolonia, Tomaszówka, Wojciechów, Wojciechów-Kolonia Piąta, Wojciechów-Kolonia Pierwsza

Wólka:
Biskupie-Kolonia, Bystrzyca, Długie, Jakubowice Murowane, Kolonia Świdnik Mały, Łuszczów Drugi, Łuszczów Pierwszy, Łysaków, Pliszczyn, Pliszczyn (Kolonia Pliszczyn), Pliszczyn (Zagrody), Rudnik, Sobianowice, Świdniczek, Świdnik Duży, Świdnik Duży (Świdnik Duży Drugi), Świdnik Mały, Turka, Wólka

Wysokie:
Antoniówka, Biskupie, Biskupie-Kolonia, Dragany, Dragany (Stary Dwór), Giełczew, Giełczew-Doły, Guzówka, Jabłonowo, Kajetanów, Łosień, Maciejów Nowy, Maciejów Stary, Maciejów Stary (Cegielnia), Nowy Dwór, Radomirka, Rezerwa, Słupeczno, Spławy, Spławy (Borowszczyzna), Stolnikowizna, Wysokie, Zabłocie

Zakrzew:
Annów, Baraki, Boża Wola, Dębina, Emilin, Karolin, Majdan Starowiejski, Nikodemów, Nikodemów (Wygoda), Ponikwy, Szklarnia, Targowisko, Targowisko-Kolonia, Tarnawka Druga, Tarnawka Pierwsza, Wólka Ponikiewska, Zakrzew, Zakrzew-Kolonia

Powiat - kody pocztowe

20-050, 20-258, 20-388, 20-515, 20-823, 21-002, 21-003, 21-008, 21-025, 21-030, 21-040, 21-050, 21-080, 21-132, 23-100, 23-107, 23-110, 23-114, 23-145, 23-155, 24-150, 24-200, 24-204, 24-220, 24-224

 

Powiat janowski

Powiat janowski (województwo lubelskie)
Liczba gmin w powiecie: 7
Liczba miejscowości w powiecie: 124
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 7
Liczba placówek Poczty Polskiej: 15
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 7

Powiat janowski - gminy i miejscowości

Batorz:
Aleksandrówka, Batorz (Batorz Drugi), Batorz (Batorz Pierwszy), Batorz (Batorz-Kolonia), Błażek, Nowe Moczydła, Samary, Stawce, Stawce-Kolonia, Węglinek, Wola Studzieńska, Wola Studzieńska-Kolonia, Wólka Batorska, Wólka Batorska-Kolonia

Chrzanów:
Chrzanów, Chrzanów (Chrzanów Czwarty), Chrzanów (Chrzanów Drugi), Chrzanów (Chrzanów Pierwszy), Chrzanów (Chrzanów Trzeci), Chrzanów (Dąbrowa), Chrzanów-Kolonia, Łada, Malinie, Otrocz, Otrocz (Kolonia Otrocz)

Dzwola:
Branew, Branew (Branew Ordynacka), Branew (Branew Szlachecka), Branew (Sapy), Branewka, Branewka-Kolonia, Dzwola, Flisy, Kapronie, Kocudza Druga, Kocudza Górna, Kocudza Pierwsza, Kocudza Trzecia, Konstantów, Krzemień Drugi, Krzemień Pierwszy, Władysławów, Zdzisławice, Zofianka Dolna

Godziszów:
Andrzejów, Godziszów, Godziszów (Godziszów Drugi), Godziszów (Godziszów Pierwszy), Godziszów (Godziszów Trzeci), Kawęczyn, Nowa Osada, Piłatka, Rataj Ordynacki, Rataj Poduchowny, Wólka Ratajska, Zdziłowice, Zdziłowice (Zdziłowice Czwarte), Zdziłowice (Zdziłowice Drugie), Zdziłowice (Zdziłowice Pierwsze), Zdziłowice (Zdziłowice Trzecie)

Janów Lubelski:
Biała Druga, Biała Pierwsza, Borownica, Gierlachy, Janów Lubelski, Jonaki, Kiszki, Kopce, Łążek Garncarski, Łążek Ordynacki, Łążek Ordynacki (Nowa Wieś), Łążek Ordynacki (Przymiarki), Momoty Dolne, Momoty Górne, Pikule, Ruda, Szewce, Szklarnia, Ujście, Zofianka Górna

Modliborzyce:
Antolin, Bilsko, Brzeziny, Ciechocin, Dąbie, Felinów, Gwizdów, Kalenne, Kolonia Zamek, Lute, Lute (Luciniec), Majdan, Michałówka, Modliborzyce, Pasieka, Słupie, Stojeszyn Drugi, Stojeszyn Pierwszy, Stojeszyn-Kolonia, Świnki, Węgliska, Wierzchowiska Drugie, Wierzchowiska Pierwsze, Wolica Druga, Wolica Pierwsza, Wolica-Kolonia, Wolica-Kolonia (Kopaniny), Zarajec

Potok Wielki:
Dąbrowica, Dąbrówka, Kolonia Potok Wielki, Maliniec, Osinki, Osówek, Potoczek, Potok Wielki, Potok-Stany, Potok-Stany Kolonia (Potok-Stany Kolonia Druga), Potok-Stany Kolonia (Potok-Stany Kolonia Pierwsza), Radwanówka, Stany Nowe, Stawki, Wola Potocka, Zarajec Potocki

Powiat - kody pocztowe

23-300, 23-302, 23-304, 23-305, 23-310, 23-313, 23-320

 

Powiat opolski

Powiat opolski (województwo lubelskie)
Liczba gmin w powiecie: 7
Liczba miejscowości w powiecie: 212
Liczba kodów kody pocztowych w powiecie: 9
Liczba placówek Poczty Polskiej: 22
Liczba kodów pocztowych w powiecie: 9

Powiat opolski - gminy i miejscowości

Chodel:
Adelina, Antonówka, Borów, Borów-Kolonia, Budzyń, Chodel, Godów, Granice, Grądy, Huta Borowska, Jeżów, Kawęczyn, Książ, Lipiny, Majdan Borowski, Osiny, Przytyki, Radlin, Radlin (Radlin-Kolonia), Ratoszyn Drugi, Ratoszyn Drugi (Kolonia Pierwsza), Ratoszyn Pierwszy, Siewalka, Stasin, Świdno, Trzciniec, Zastawki, Zosinek

Józefów nad Wisłą:
Basonia, Boiska-Kolonia, Bór, Chruślanki Józefowskie, Chruślanki Mazanowskie, Chruślina, Chruślina-Kolonia, Dębniak, Graniczna, Idalin, Józefów nad Wisłą, Kaliszany-Kolonia, Kolczyn, Kolonia Nieszawa, Łopoczno, Mariampol, Mazanów, Mazanów (Krasne), Mazanów (Michałów), Miłoszówka, Niesiołowice, Nieszawa, Nietrzeba, Owczarnia, Pielgrzymka, Pocześle, Prawno, Rybitwy, Spławy, Stare Boiska, Stare Boiska (Zaborcze), Stare Kaliszany, Stasin, Stefanówka, Studnisko, Ugory, Wałowice, Wałowice-Kolonia, Wólka Kolczyńska

Karczmiska:
Bielsko, Chodlik, Głusko Duże, Głusko Duże-Kolonia, Głusko Małe, Górki, Jaworce, Karczmiska Drugie, Karczmiska Drugie (Rejtmanówka), Karczmiska Pierwsze, Mieczysławka, Noworąblów, Słotwiny, Słotwiny (Słotwiny-Czerwone Łąki), Słotwiny (Słotwiny-Pniaki-Kolonia), Uściąż, Uściąż-Kolonia, Wolica, Wolica-Kolonia, Wymysłów, Zaborze, Zaborze-Kolonia, Zagajdzie

Łaziska:
Braciejowice, Głodno, Grabowiec, Janiszów, Kamień, Kamień-Kolonia, Kępa Gostecka, Kępa Piotrawińska, Kępa Solecka, Koło, Kopanina Kaliszańska, Kopanina Kamieńska, Kosiorów, Las Dębowy, Łaziska, Łaziska (Łaziska-Majątek), Łaziska (Średnie Łaziska), Niedźwiada Duża, Niedźwiada Mała, Piotrawin, Piotrawin-Kolonia, Trzciniec, Wojciechów, Wrzelów, Zakrzów, Zgoda

Opole Lubelskie:
Białowoda, Ćwiętalka, Darowne, Dąbrowa Godowska, Dębiny, Elżbieta, Elżbieta-Kolonia, Emilcin, Górna Owczarnia, Góry Kluczkowickie, Góry Opolskie, Grabówka, Jankowa, Kamionka, Kazimierzów, Kluczkowice, Kluczkowice-Osiedle, Kręciszówka, Leonin, Ludwików, Majdan Trzebieski, Niezdów, Nowe Komaszyce, Nowy Franciszków, Opole Lubelskie, Opole Lubelskie (Janiszkowice), Ożarów Drugi, Ożarów Pierwszy, Pomorze, Puszno Godowskie, Puszno Skokowskie, Rozalin, Ruda Godowska, Ruda Maciejowska, Sewerynówka, Skoków, Stanisławów, Stare Komaszyce, Stary Franciszków, Świdry, Truszków, Trzebiesza, Wandalin, Wandalin (Widły), Wola Rudzka, Wólka Komaszycka, Wrzelowiec, Wrzelowiec (Kierzki), Zadole, Zajączków, Zosin

Poniatowa:
Dąbrowa Wronowska, Henin, Kocianów, Kowala Druga, Kowala Pierwsza, Kraczewice Prywatne, Kraczewice Rządowe, Niezabitów, Niezabitów-Kolonia, Obliźniak, Plizin, Poniatowa, Poniatowa-Kolonia, Poniatowa-Kolonia (Stoczki), Spławy, Szczuczki-Kolonia, Wólka Łubkowska, Zofianka

Wilków:
Brzozowa, Dobre, Kąty, Kępa Chotecka, Kłodnica, Kolonia Wrzelów, Kosiorów, Lubomirka, Machów, Majdany, Podgórz, Polanówka, Rogów, Rogów (Rogów-Kolonia), Rybaki, Szczekarków, Szczekarków-Kolonia, Szkuciska, Urządków, Wilków, Wilków-Kolonia, Wólka Polanowska, Zagłoba, Zarudki, Zastów Karczmiski, Zastów Polanowski, Żmijowiska

Powiat - kody pocztowe

24-120, 24-160, 24-300, 24-310, 24-313, 24-320, 24-335, 24-340, 24-350

 

Kody pocztowe 23-xxx